Ulaşım

Özdere İzmir'in 70 km. güneyinde kalan bir beldedir.Özdere, her yönden rahatça ulaşılabilinecek bir karayolu üzerindedir. Hangi yönden ulaşmak isterseniz , sizi sıkmayan nefis çam ormanları arasından geçerek, koylarının etrafından dönerek, Kuşadası Körfezinin muhteşem görüntüsünü seyrederek ulaşabilirsiniz. Özdere aynı zamanda etrafında bulunan tarihi ve turistik ören yerlerine de çok yakın ve çok rahat ulaşım ağı ile bağlıdır.

KARAYOLU ULAŞIMIİzmir Otogar'dan kalkan, Gaziemir üzerinden Özdere' ye gelen Özdere Taşımacılık Kooperatifi minibüsleri karşılıklı olarak hareket etmektedir. İzmir-Menderes'ten Özdere'ye İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT seferleri de bulunmaktadır. Bölgede ayrıca Kuşadası-Selçuk-Özdere-Seferihisar'a minibüs seferleri yapılmaktadır.

»Özdere-Menderes 775 Otobüs Hareket Saatleri

Özdere-Seferihisar 778 Otobüs Hareket Saatleri

Özdere' nin civarındaki tarihi ve turistik yerlere uzaklığı ise:
İzmir'e Uzaklığı 70 Km
İzmir Adnan Menderes Havaalanına Uzaklığı 45 Km
Menderes İlçesine Uzaklığı 40 Km
Seferihisar (Teos) 'a Uzaklığı 40 Km
Çeşme' ye Uzaklığı 150 Km
Selçuk' a (Efes,Meryem ana' ya) Uzaklığı 35 Km
Kuşadası' na Uzaklığı 40 KmHAVAYOLU ULAŞIMI
Özdere Beldesi İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 45km uzaklıktadır. Adnan Menderes Havalimanı’nın yenilenen iç ve dış hatlar terminalleri ile hem yurt içi hem de uluslararası yolcu taşımacılığında önemli bir üs haline gelmiştir. İzmir ili içinde havalimanına en yakın turistik belde olma özelliği de taşıyan Özdere’ye hava yoluyla gelmek de geçen yıllar içerisinde kolaylaşmıştır.
Özdere'nin Konumu(Uzaydan Görünüm):


Daha Büyük Haritayı Görüntüle


Yorum Ekle