Ulaşım

Özdere İzmir'in 70 km. güneyinde kalan bir beldedir.Özdere, her yönden rahatça ulaşılabilinecek bir karayolu üzerindedir. Hangi yönden ulaşmak isterseniz , sizi sıkmayan nefis çam ormanları arasından geçerek, koylarının etrafından dönerek, Kuşadası Körfezinin muhteşem görüntüsünü seyrederek ulaşabilirsiniz. Özdere aynı zamanda etrafında bulunan tarihi ve turistik ören yerlerine de çok yakın ve çok rahat ulaşım ağı ile bağlıdır.

KARAYOLU ULAŞIMI
İzmir Otogar'dan kalkan, Gaziemir üzerinden Özdere' ye gelen Özdere Taşımacılık Kooperatifi minibüsleri (Kış mevsimi 06:45 - 19:00 yaz mevsimi 06:00 - 22:00 saatleri arasında) her yarım saatte bir karşılıklı olarak hareket etmektedir. İzmir-Menderes'ten Özdere ye ESHOT seferleri de bulunmaktadır. Bölgede ayrıca Kuşadası-Selçuk-Özdere-Seferihisar' a minibüs seferleri yapılmaktadır.

»Özdere-Menderes 775 Otobüs Hareket Saatleri
Özdere-Seferihisar 778 Otobüs Hareket Saatleri
Özdere' nin civarındaki tarihi ve turistik yerlere uzaklığı ise:
İzmir'e Uzaklığı 70 Km
İzmir Adnan Menderes Havaalanına Uzaklığı 45 Km
Menderes İlçesine Uzaklığı 40 Km
Seferihisar (Teos) 'a Uzaklığı 40 Km
Çeşme' ye Uzaklığı 150 Km
Selçuk' a (Efes,Meryem ana' ya) Uzaklığı 35 Km
Kuşadası' na Uzaklığı 40 Km

HAVAYOLU ULAŞIMI
Özdere Beldesi İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 45km uzaklıktadır. Adnan Menderes Havalimanı’nın yenilenen iç ve dış hatlar terminalleri ile hem yurt içi hem de uluslararası yolcu taşımacılığında önemli bir üs haline gelmiştir. İzmir ili içinde havalimanına en yakın turistik belde olma özelliği de taşıyan Özdere’ye hava yoluyla gelmek de geçen yıllar içerisinde kolaylaşmıştır.
Özdere'nin Konumu(Uzaydan Görünüm):


Daha Büyük Haritayı Görüntüle

1 yorum:

Serdar Uyar dedi ki...

Ben ozderede taksiciyim numaram 05464659713 araç plakam 35 N 7708 istediğiniz her yere ulaşım da yardımcı olabilirim otogardan havaalanindan izmir den gelmek istediğinizde aramanız yeterli yada ozdereden istediğiniz yere gitmek istediğinizde uygun fiyatlarda yardımcı olabilirim günübirlik turlar yaptirabiliri Selcuk efes Kusadasi izmir turları gidiş dönüş beklemeli uygun fiyata tür yapılır ozdere taksi kurulduğu günden bu güne 30 yildir hizmet vermekteyiz